vineri, septembrie 20, 2024
spot_img

IMSAT SA angajează Inginer Proiectare Instalații Fixe de Tracțiune Electrică în Alba Iulia/Deva

IMSAT SA, companie înființată în 1962 la Bucureşti și care numără în prezent peste 1100 de angajaţi, a publicat vineri 09.08.2019 pe site-ul www.cfir.ro un anunț de angajare Inginer Proiectare Instalații Fixe de Tracțiune Electrică. Postul este disponibil în Alba Iulia/Deva, este cu regim de lucru full-time și cu contract încheiat pe perioada nedeterminată.

IMSAT SA este o firmă specializată în domeniul proiectării, execuţiei şi montajului de  echipamente industriale, structuri metalice, instalaţii electrice,  de climatizare, proces industrial, echipamente electrice, sisteme de securitate, instalaţii pentru căi ferate şi transport urban.

Inginer Proiectare Instalații Fixe de Tracțiune Electrică

Cerinte

  • Studii superioare de inginerie electrica sau instalatii;
  • Experienta minim 3 ani in domeniul instalatiilor electrice si al automatizarilor feroviare;
  • Cunostinte AutoCAD, proiectare instalatii, MS Office (Excel, Word, Outlook, Power point);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte solide limba engleza;
  • Constituie avantaj – Experienta in domeniul feroviar;
  • Constituie avantaj – detinere autorizatie ANRE de electrician autorizat in domeniul proiectarii;
  • Capacitatea de a lucra organizat, in echipa, in regim intensiv si de a respecta termenele limita;
  • Capacitatea de a lucra in acelasi timp la mai multe proiecte;
  • Disponibilitate de deplasare in interes de serviciu

Responsabilitati

  • Dimensionarea din punct de vedere economic si functional al instalatiilor electrice feroviare;
  • Elaborarea schemelor bloc si a schemelor de conexiuni electrice;
  • Realizarea proiectelor de cablare structurata;
  • Studiul, calculul si proiectarea instalatiilor de electrificare feroviara;
  • Intocmirea devizelor de oferta si elaborarea documentatiilor tehnice;
  • Implementarea in proiect a eventualelor modificari aparute in faza de instalare;
  • Monitorizarea si optimizarea costurilor de executie in cazul proiectelor

Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonuri de masa, posibilitati de dezvoltare a carierei.

APLICA LA JOB

Alte posturi pentru publicate de IMSAT SA pe www.cfir.ro sunt:

Programa de toamnă a cursurilor Carieră Feroviară în România

Pentru ca ne dorim ca fiecare cursant sa beneficieze de toata atentia din partea lectorului fiecare curs va fi organizat pentru o serie de 8-12 participanti.

De aceea te invitam sa iti rezervi din timp locul in sala.

Pentru inscrierea si plata unui avans cu minim o luna inainte de perioada de desfasurare a cursurilor beneficiati de discount 25%.

INSCRIE-TE ACUM

Întreaga ofertă de job-uri din domeniul feroviar o găsiți pe “CFiR.ro”!

1464608849.png
CARMENSIMI GRUP
Cargo Trans Vagon
7.png
CFR Marfa
2.png
CFR Calatori
9.png
CENAFER
logo.jpg
DB Engineering & Consulting
logo.jpg
DB Cargo Romania
ERA
gfr-1-150x53.png
GFR
IMSAT
isaf.jpg
ISAF
Informatica Feroviara
reva.jpg
J.A. ASTOR CORP
reva.jpg
Knorr Bremse Romania
reva.jpg