vineri, septembrie 20, 2024
spot_img

DB Cargo România angajează Inginer Material Rulant și Mecanic de Locomotivă

Europa de Est este una din pietele europene in crestere. In baza aceste dezvoltarii, multe companii internationale cum sunt cele din industria auto, si-au stabilit unitati de productie in Sud – Estul Europei. DB Cargo – numarul unu european in transportul de marfa si cel mai mare operator ca volume transportate in Europa – le-a raspuns prin infiintarea propriului operator de transport feroviar in Romania ca parte a retelei europene DB Cargo. Deutsche Bahn Cargo Romania este prezenta in Romania din 2000, anterior functionand ca Logistic Services Danubius.

Deutsche Bahn Cargo Romania angajeaza inginer material rulant și mecanici de locomotivă.

Inginer material rulant

Cerinte:

• proaspat absolvent al UPB – Facultatea de Transporturi – specializare Material rulant;
• Comunicare in limba engleza;
• Cunoasterea programele Microsoft Office;
• Atentie la detalii, organizat, comunicativ;
• Permis de conducere cat. B – optional.

Responsabilitati:

• Gestionare situatii facturi primite;
• Arhivare documente aferente reparatiilor;
• Inregistrare electronica procese verbale de avarie.

APLICA LA JOB

Mecanic Locomotiva

Cerinte:

Mecanici de locomotiva care nu au intrerupere de activitate mai mare de 12 luni si care detin toate documentele necesare (permise, autorizatii, certificat de competente).

Oferim:

– cel mai mare salariu de incadrare din piata
– plata tuturor orelor de regie si dormitor
– cel mai cuprinzator pachet de beneficii (bonusuri, prime, tichete de masa si tichete cadou, asigurari private)
– posibilitatea de a lucra pe locomotive noi si performante
– sansa de a lucra in Germania ca mecanic de locomotiva dupa 3 ani de vechime in compania noastra.

Programa de toamnă a cursurilor Carieră Feroviară în România

Pentru ca ne dorim ca fiecare cursant sa beneficieze de toata atentia din partea lectorului fiecare curs va fi organizat pentru o serie de 8-12 participanti.

De aceea te invitam sa iti rezervi din timp locul in sala.

Pentru inscrierea si plata unui avans cu minim o luna inainte de perioada de desfasurare a cursurilor beneficiati de discount 25%.

INSCRIE-TE ACUM

Întreaga ofertă de job-uri din domeniul feroviar o găsiți pe “CFiR.ro”!

1464608849.png
CARMENSIMI GRUP
Cargo Trans Vagon
7.png
CFR Marfa
2.png
CFR Calatori
9.png
CENAFER
logo.jpg
DB Engineering & Consulting
logo.jpg
DB Cargo Romania
ERA
gfr-1-150x53.png
GFR
IMSAT
isaf.jpg
ISAF
Informatica Feroviara
reva.jpg
J.A. ASTOR CORP
reva.jpg
Knorr Bremse Romania
reva.jpg