vineri, septembrie 20, 2024
spot_img

CONTRAIL MACHINERY a publicat pe CFiR.ro un anunț de angajare pentru INGINER AUTOMATIST

CONTRAIL - specializați în mașini de sudat șina de cale ferată

CONTRAIL MACHINERY, companie specializată în activități de proiectare, fabricare și service pentru mașini de sudat șină de cale ferată, a publicat pe site-ul www.CFiR.ro un anunț de angajare pentru INGINER AUTOMATIST. Postul este disponibil în București și este în regim de muncă full-time.

Dacă sunteți interesați în a deveni parte a CONTRAIL MACHINERY,  nu ezitați să aplicați.

INGINER AUTOMATIST

Responsabilități:

  • Execuția dulapurilor de automatizare și a instalațiilor electrice ale mașinilor de sudat;
  • Punerea în funcțiune a mașinilor de sudat;
  • Asistență tehnică după punerea în funcțiune;
  • Intervenții pentru remedierea defectelor apărute la echipamentele aflate în service.

CERINȚE:

  • Studii  superioare în domeniu (electronică, electrotehnică, energetică, automatică);
  • Experiență în activitatea de execuție dulapuri de automatizare constituie un avantaj;
  • Experiență în activitatea de service a sistemelor de automatizare cu PLC constituie un avantaj;
  • Aptitudini de analiză și sinteză în interpretare schemelor de automatizare;
  • Competențe IT, experiență cu programe PLC Allen Bradley-Rockwell Automation;
  • Cunoștințe Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe limba engleză nivel avansat, scris și vorbit, cerință obligatorie;
  • Disponibilitatea la deplasări în țară și în străînătate.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Persoană dinamică, deschisă, adaptabilă, flexibilă;
  • Atitudine proactivă, gândire analitică şi capacitate de sinteză;
  • Abilități de comunicare, lucru în echipa, organizare;
  • Dorința permanentă de perfecționare și autodezvoltare.

CONTRAIL MACHINERY este o companie dinamică, cu oameni cu experiență, specializați în proiectarea și fabricarea mașinilor de sudat șine de cale ferată prin procedeul de topire intermediară și presare cap la cap (Rail Flash-Butt Welding Machines).

Ne mândrim cu faptul că am livrat mașini de sudat pentru proiecte importante de construcții căi ferate în diferite colțuri ale lumii, printre care: Arabia Saudită, India, Qatar, România, Rusia, SUA, Thailanda, Turcia etc.

Pe lângă furnizarea mașinilor de sudat, suntem capabili să oferim o mare varietate de produse și servicii legate de acest domeniu, inclusiv diferite tipuri de mașini și echipamente, scule și consumabile, asistență tehnică, sesiuni de training etc, fiind capabili să oferim soluții complete pentru activitatea de sudare electrică.

Combinăm experiența specialiștilor noștri din industria feroviară (cu peste 25 de ani de experiență în domeniu) cu dinamismul și ambiția tinerilor ingineri. Combinăm tehnologiile testate cu succes de-a lungul anilor cu soluțiile moderne din ziua de astăzi.

Alte Articole

RECOMANDĂRI

Ultimele Articole